Δευτέρα, Οκτωβρίου 25

3Χ3 σε εξ' αναβολής αγώνα η Κ-16 της Εικοσιμίας....... 10-1 τα Διλινάτα (Φωτορεπορτάζ)

Με τον εξ’ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής μεταξύ Εικοσιμίας – Διλινάτων, συνεχίστηκε σήμερα Δευτέρα 25/10, στις 4 και 30 το απόγευμα στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, το πρωτάθλημα Κ-16 της Ε.Π.Σ.Κ.Ι..

Παρακολουθήσαμε ένα καλό παιχνίδι και την πρωτοπόρο Εικοσιμία, που ήταν σίγουρα καλύτερη, να κάνει εύκολα το 3Χ3 με τη νίκης της με σκορ 10-1 και να συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τα γκολ

Στο 5' ο Φουρνιέ, μετά την παράλληλη σέντρα του Τσιλιμιδού από δεξιά, θα ανοίξει το σκορ 1-0 με κοντινό πλασέ.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 11' θα πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι και το 2-0 για την ομάδα του, με κοντινό σουτ, μετά την πάσα του Φίλιππα.

Στο 16', ύστερα από κόρνερ από δεξιά του Κοραμπάτου, ο Γκερβένη με κεφαλιά στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, θα την στείλει στα δίχτυα της ομάδας του και με αυτό το αυτογκόλ το σκορ θα γίνει 3-0.

Στο 32' ο Φουρνιέ συνεργάζεται ωραία με τον Πρέντζα και ο τελευταίος μέσα από την περιοχή με κοντινό σουτ θα πετύχει το 4-0.

Στο 39' ο Χαραλαμπέλης θα σουτάρει μέσα από την περιοχή για το 5-0, το οποίο θα είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και τρία λεπτά μετά την έναρξη της, ο Πρέντζας με κοντινό σουτ, στην επαναφορά της μπάλας στην απόκρουση του Καπογιαννάτου θα την στείλει στα δίχτυα γράφοντας το 6-0 στο παιχνίδι.

Στο 48' ο Φουρνιέ, μετά το κόρνερ του Στρατιώτη, από δεξιά, με κοντινό πλασέ θα πετύχει το 7-0 για την Εικοσιμία και δικό του χατ τρικ.

Τα Διλινάτα θα μειώσουν σε 7-1 στο 53' με μια πολύ ωραία ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ του Κουράνη, μέσα από την περιοχή.

Ο Φουρνιέ στο 56' θα πετύχει "καρέ" τερμάτων και το 8-1 στο παιχνίδι, με δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής.

Στο 62' θα έρθει και το 9-1 με κεφαλιά του Πρέντζα στη σέντρα από δεξιά του Αλιβιζάτου και με τον τρόπο αυτό δημιουργεί το δικό του χατ τρικ.

Το τελικό 10-1 θα πετύχει ο Αλιβιζάτος με κοντινό πλασέ στην πάσα του Πρέντζα, μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής ο κ. Σπ. Χρηστάτος με βοηθούς τον κ. Ν. Καναλλάτο και την κ. Ε. Μπακάκη.

Εικοσιμία:(Δ. Ζησιμάτος), Αλυσανδράτος, Αλιβιζάτος, Θεοδωράτος (45' Αναλυτής), Φουρνιέ, Μεσολωράς, Χαραλαμπέλης, Τσιλιμιδός (55' Βασιλάτος), Πρέντζας, Φίλιππας (55' Μεσσάρης), Κοραμπάτος, Στρατιώτης.

Διλινάτα:(Τ. Βαρουξής), Καπογιαννάτος, Ζουμπούλης (55' Χαρίτος), Γκερβένη (27' λ.τ. Ραυτόπουλος), Κουράνης, Κότσι, Προβατάς, Καπεντάνι, Καρλής, Γαρμπής, Κοσμετάτος, Γκορέϊα.