Κυριακή, Οκτωβρίου 10

Ο "καθρέφτης" της πρεμιέρας των αγώνων του τοπικού κυπέλλου - Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου και οι βαθμολογίες

Συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε, σήμερα Κυριακή 10/10 το απόγευμα, το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής, των τριών ομίλων του τοπικού κυπέλλου Ερασιτεχνών, με τη διεξαγωγή των  3 αγώνων του προγράμματος, σε Αργοστόλι και Ληξούρι, ενώ χθες Σάββατο προηγήθηκε ο αγώνας στη Σκάλα μεταξύ Πρόννων - Ερύσσου.

5 - 0

Πρεμιέρα με νίκες για τα φαβορί….. Πρόννοι – Παλληξουριακός – Διλινάτα με το «δεξί» στη διοργάνωση και πολλά γκολ!!

4ος  όμιλος

Α.Ο. ΠΡΟΝΝΩΝ - Α.Ο. ΕΡΥΣΣΟΥ   4-0

Στο παιχνίδι της Σκάλας, που προηγήθηκε των υπολοίπων και άνοιξε επίσημα τη φετινή σεζόν, στο Δημοτικό της περιοχής, οι γηπεδούχοι Πρόννοι καλύτεροι και έχοντας την πρωτοβουλία στον αγωνιστικό χώρο, επικράτησαν της Ερύσσου, που το πάλεψε στο πρώτο 45λεπτο, διατηρώντας τη "λευκή" ισοπαλία, με τελικό σκορ 4-0, μπαίνοντας έτσι με το «δεξί» στη διοργάνωση.

1ος  όμιλος
Α.Ο. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ   4-0

Την Κυριακή το απόγευμα και στο τοπικό ντέρμπι στον Άγιο Αντώνη, ο Παλληξουριακός πήρε σχετικά εύκολη νίκη από τον συντοπίτη του Αστέρα με σκορ 4-0 και έκανε ιδανική πρεμιέρα, δείχνοντας με το καλημέρα ότι στη φετινή περίοδο, θα είναι ένα από τα μεγάλα φαβορί και για τους δύο τοπικούς τίτλους.

3ος  όμιλος
Α.Ο. ΔΙΛΙΝΑΤΑ - Α.Π.Σ. ΕΘΝΟΦΡΟΥΡΟΣ   5-0

Τέλος, στο παιχνίδι το οποίο ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική του Δ' ομίλου, στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, τα Διλινάτα επικράτησαν του αδύναμου Εθνοφρουρού των "δέκα" παικτών, χωρίς δυσκολία, με σκορ 5-0 και πραγματοποίησαν πολύ δυναμική πρεμιέρα.