Σάββατο, Μαΐου 21

Ο "καθρέφτης" της 4ης αγωνιστικής των playoffs ανόδου Γ' Εθνικής με το παιχνίδι του Σαββάτου - Ρεπό για τον Παλληξουριακό

Ένα παιχνίδι είχαμε σήμερα Σάββατο 21/5, για την 4η αγωνιστική στα μπαράζ ανόδου στο πρωτάθλημα Γ' Εθνικής κατηγορίας και τον 5ο όμιλο, με τη διεξαγωγή του ενός εκ των δύο του προγράμματος και συγκεκριμένα στην Πάτρα.

Ο Α.Ο. Τσιλιβί, πρωταθλητής Ε.Π.Σ. Ζακύνθου, όπως είναι γνωστό αποχώρησε από το πρωτάθλημα, με αποτέλεσμα ο Α.Σ. Πανθουριακός να παίρνει χωρίς να "ιδρώσει" τους τρεις βαθμούς της νίκης και να πιάνει την 3η θέση στον βαθμολογικό πίνακα του 5ου ομίλου!

Αύριο η συνέχεια στον 5ο όμιλο με το παιχνίδι Πανηλειακός - Πανθυρεατικός!

Α.Π.Σ. Πάτραι - Γ.Σ. Πανγυθεατικός  2 - 1

Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε στο γήπεδο Προσφυγικών στην Πάτρα, το παιχνίδι που προηγήθηκε της 4ης αγωνιστικής, ανάμεσα σε Α.Π.Σ. Πάτραι – Πανγυθεατικό και τους γηπεδούχους να παίρνουν μια πολύ σημαντική νίκη με την οποία "αγκαλιάζει" την άνοδο στην Γ’ Εθνική με σκορ 2-1, διατηρώντας παράλληλα και το αήττητο.

Ένα αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στο πρώτο 45λεπτο, τους γηπεδούχους αν προηγούνται 2-0 στις καθυστερήσεις τους φιλοξενούμενους να μειώνουν και αν μεταφέρουν το άγχος στην απέναντι πλευρά, χωρίς ωστόσο να αλλάξει κάτι μέχρι το φινάλε.

Η ήττα για την ομάδα από το Γύθειο, ήταν η πρώτη της στη διοργάνωση και την αφήνει πλέον κάτω από τη «πράσινη» γραμμή προβιβασμού, όπως και τα πρώτα γκολ που δέχεται στο μίνι αυτό πρωτάθλημα.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι:(13′ Αγριμάκης, 16′ Δημητρακόπουλος - 45+3′ (πεν.) Κουρτέσης

Επίσης να αναφέρουμε ότι στο 52' αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι ο Αγριμάκης!