Κυριακή, Μαΐου 28

Νίκησε τον Φοίνικα Αγυιάς 47-44 και συνεχίζει στα playoffs ο Α.Σ. Κεφαλληνιακός (Φωτορεπορτάζ)

Σημαντική νίκη και τώρα…. play off για τον ΑΣ Κεφαλληνιακό.

Ήταν ένας αγώνας που η ομάδα μας μπήκε με πολύ άγχος και είχε σαν αποτέλεσμα να κυνηγά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Οι παίκτες του coach Κωστίδη "ξέσπασαν" στο 3ο δεκάλεπτο παίζοντας καταπληκτική άμυνα (δέχτηκαν μόνο 3 πόντους) και με καθαρό μυαλό και σωστές επιλογές στην επίθεση πήραν κεφάλι στο σκορ.

Στο τέλος του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν την ανατροπή και τη νίκη που θα τους έδινε το εισιτήριο για τα play off ανόδου, αλλά αυτό τελικά το κέρδισε άξια η ομάδα της Κεφαλονιάς.

Το πρόγραμμα των play off θα το μάθουμε στις επόμενες ημέρες.

Δεκάλεπτα: 11-15, 10-10, 15-3, 11-16

Τελικό σκορ: 47-44

Διαιτητές: Λιαρομμάτης - Πλέγας

Α.Σ. Κεφαλληνιακός:(Κωστίδης), Βαλλιανάτος, Τσιμπούκης 8, Παντελειός 6, Βασιλάτος, Τιμοθεάτος 1, Δημητρακόπουλος, Παλημέρης 3, Δρακονταειδής 8, Χρηστάτος 4, Καραπέτσας 13 (1), Κουνάδης 4, Βαγγελάτος.

Φοίνικας Αγυιάς:(Διονυσάτος), Λατάνης, Φίλης, Μιχελής 8, Κόγκος 15 (1), Μίχος 2, Δημακόπουλος 5 (1), Καρόκης, Κρικέλας 14 (1), Μαλάμης, Γκόγκος.