Δευτέρα, Μαΐου 28

ΚΑΛΗ H ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΡΟΜΕΩΝ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

Πολύ καλή παρουσία είχε ο Σύλλογος Δρομέων Κεφαλονιάς στο πρώτο του αγώνα εκτός Κεφαλονιάς, στον 2ο Πράσινο ημιμαραθώνιο της Λευκάδας 27/05/12.

Γράφει ο Χάρης Πρεντάνος
Οκτώ αθλητές τερμάτησαν τα 21,1 χιλ. και ο Μαγδαληνός Σωτήρης το 5άρι.
Η Urciuoli Beatrice τερμάτισε δεύτερη στην κατηγορία γυναικών κάτω των 30,όπως και ο mr.Cris Phillips τερμάτισε δεύτερος στη κατηγορία 60 και άνω αντρών, ανεβαίνοντας στο βάθρο.
     Ο Σκαφιδάς Σπύρος τερμάτισε 13ος στους 364 αθλητές που ολοκλήρωσαν τον αγώνα,είχε  πολύ καλή παρουσία και για 17 δευτερόλεπτα έχασε την τρίτη θέση της κατηγορίας του.
     Συγχαρητήρια αξίζουν στον Ηλία Ζερβό που τερμάτισε στον πρώτο του ημιμαραθώνιο όπως και στον Σκαφιδά Μπάμπη ο οποίος έτρεξε την προηγούμενη Κυριακή στον ημιμαραθώνιο της Αθήνας και τερματίζοντας σήμερα, κατάφερε να τερματίσει σε 2 ημιμαραθωνίους μέσα σε μια βδομάδα.
     Η οργάνωση του αγώνα όπως και πέρυσι ήταν άψογη και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον Φίλανδρο Α.Σ. Λευκάδας και τον πρόεδρο του Σπύρο Μαραγκό.Ανανεώνουμε το ραντεβού μας με την Λευκάδα για του χρόνου και συγκεκριμένα την Κυριακή  26/05/2013 όπου θα λάβουμε μέρος με περισσότερες συμμετοχές.Συγχαρητήρια και στους αθλητές του συλλόγου που έμειναν Κεφαλονιά και συμμετείχαν στα Τρίτσεια με διακρίσεις.