Σάββατο, Νοεμβρίου 20

Πρωτάθλημα Κ-16... Μια ανάσα από την κούπα ο Α.Ο. Εικοσιμίας (Φωτορεπορτάζ)

"Βόμβα" στο Ληξούρι από την Εύγερο... 2-2 με τον Παλληξουριακό

Άνετη και ωραία η Εικοσιμία τα Διλινάτα 8-1.... Μια ανάσα από την κούπα!!

Με τους αγώνες της 7ης αγωνιστικής, συνεχίστηκε σήμερα Σάββατο 20/11 το πρωί, σε Δημοτικό Ληξουρίου και Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, το πρωτάθλημα Κ-16 της Ε.Π.Σ.Κ.Ι..

Ρεπό αυτή την αγωνιστική είχε ο πρωτοπόρος Α.Ο. Σάμης.

Α.Ο. Διλινάτα- Α.Ο. Εικοσιμίας  1-8

Δεν δυσκολεύθηκε ιδιαίτερα, σήμερα το πρωί στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, σε ένα ωραίο παιχνίδι, γεμάτο γκολ, ο Α.Ο. Εικοσιμίας και επικράτησε του ουραγού Α.Ο. Διλινάτων με σκορ 8-1!

Αυτή ήταν η 5η σερί νίκη του. Έτσι, η ομάδα του Δημ. Ζησιμάτου θα πετύχει το 5Χ5 και μετά την ισοπαλία στο Ληξούρι, βρίσκεται ένα βήμα πριν την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος, ενώ πηγαίνει με "αέρα" πέντε βαθμών στο ντέρμπι της επόμενης Δευτέρας, με αντίπαλο τον Παλληξουριακό, στο ίδιο γήπεδο.

Τα Διλινάτα, θα γνωρίσουν την 6η τους, σερί ήττα στο πρωτάθλημα και θα παραμείνουν ουραγοί στον βαθμολογικό πίνακα!

Ο νεαρός σκόρερ Γεράσιμος Φίλιππας του Α.Ο. Εικοσιμίας πέτυχε "καρέ" τερμάτων στο παιχνίδι!

Τα γκολ

04'  0-1  Φίλιππας Γερ.

10'  0-2  Φίλιππας Γερ.

28'  0-3  Κοραμπάτος Χρ.

40'  0-4  Φίλιππας Γερ.

41'  0-5  Φίλιππας Γερ.

47'  0-6  Χαραλαμπέλης Ε.

57'  1-6  Καππάτος Αν.

74'  1-7  Αλιβιζάτος  Χ.

76'  1-8  Βασιλάτος Γερ.

Διαιτητής ο κ. Ν. Καναλλάτος με βοηθούς τους κ.κ. Σπ. Χρηστάτο και Απ. Καραΐσκο.

Διλινάτα:(Τ. Κοκκόσης), Καπογιαννάτος, Ζουμπούλης (58' Προβατάς), Καππάτος,  Κότσι, Κουράνης, Καπεντάνι Καρλής, Ραυτόπουλος, Κεφαληνός, Κοσμετάτος, Γκορέϊα.

Εικοσιμία:(Δ. Ζησιμάτος), Αλυσανδράτος, Αλιβιζάτος, Φουρνιέ, Μεσολωράς (41' Στρατιώτης), Χαραλαμπέλης, Πίρα, Πρέντζας (58' Βασιλάτος), Φίλιππας, Κοραμπάτος, Χοτζάι (52' Μεσσάρης), Αναλυτής (41' Θεοδωράτος).

Α.Ο. Παλληξουριακός - Π.Α.Ο. Εύγερος  2-2

Την έκπληξη, έκανε σήμερα στο Δημοτικό Ληξουρίου, φιλοξενούμενη του Παλληξουριακού η Εύγερος, παίρνοντας την ισοπαλία με σκορ 2-2, σε ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι, που κατά πολύ μεγάλο ποσοστό χαρίζει τον φετινό τίτλο στον Α.Ο. Εικοσιμίας!

Μάλιστα η ομάδα του Θ. Βουκελάτου προηγήθηκε στο σκορ 0-2 και ισοφαρίστηκε προς το τέλος του παιχνιδιού.

Τα γκολ

32'  0-1  Papa A.

51'  0-2  Λασκαράτος Αν.

61'  1-2  Κρίστο Στ.

76'  2-2  Κρίστο Στ.

Διαιτητής η κ. Ιρ. Δούλου με βοηθούς τους κ.κ. Ν. Αντωνιάδη και Π. Κομητόπουλο.

Α.Ο. Παλληξουριακός:(Γ. Ζάβαλης), Γαλανός (41' Βλάχος), Κουμπουλής, Φαρακλός, Μπαράκος, Μουρελάτος, Τζουγανάτος, Κρίστο, Κόλιερ, Ζυκάι, Σινάι, Βεσάι (60' Αλιβιζάτος).

Εύγερος:(Θ. Βουκελάτος), Γιώργο, Papa,  Λασκαράτος, Κωνσταντάκης, Μπούζος, Θεοδωρόπουλος, Ζουρνατζής (66' Dedlala A.), Σταθάτος, Dedlala L. (71' Μπίντα), Λαμπρόπουλος, Ταβιανάτος.

Ρεπό: Α.Ο. Παλληξουριακός

Την Δευτέρα θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα Κ-16 με το εξ’ αναβολής ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής, μεταξύ Εικοσιμίας – Παλληξουριακού στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου και ώρα 16:30 με διαιτητή τον Ν. Καναλλάτο και βοηθούς τις Ιρ. Δούλου και Ε. Μπακάκη .