Τετάρτη, Νοεμβρίου 24

Ο "καθρέφτης" των δύο σημερινών αγώνων της 3ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος Α' κατηγορίας

Συνεχίστηκε, σήμερα Τετάρτη 24/11/2021 το απόγευμα, με τους υπολειπόμενους 2 αγώνες της 3ης αγωνιστικής, το τοπικό πρωτάθλημα Α' κατηγορίας.
Και τα δύο παιχνίδια διεξήχθησαν στο Αργοστόλι.

Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς - Α.Ο. Διλινάτα  0-4

Συνέχεια της 3ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας,  σήμερα το απόγευμα στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου με το παιχνίδι, ανάμεσα σε Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς - Α.Ο. Διλινάτων.

Η ομάδα του "μεγάλου χωριού", θα είναι αυτή που θα πάρει τη νίκη με σκορ 4-0 και επιτέλους θα ανέβει βαθμολογικά και συγκεκριμένα στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, συγκάτοικος του Αστέρα Ληξουρίου!

Η νίκη αυτή ήταν η πρώτη της ομάδας Του Γ. Τόγια στο φετινό πρωτάθλημα!

Α.Π.Σ. Εθνοφρουρός - Α.Ο. Ερύσσου  2-3

Λίγο αργότερα, στο ίδιο γήπεδο και στο ντέρμπι των ουραγών της 3ης αγωνιστικής και σε ένα ματς που κρίθηκε στις καθυστερήσεις, η Έρυσσος θα πάρει την πρώτη φετινή της νίκη, με αντίπαλο τον Εθνοφρουρό που έπαιξε από το ξεκίνημα με "10" στο 33' έμεινε με "9" λόγω κόκκινης και από το 46' με "8", λόγω τραυματισμού!!!!!.

Η ομάδα του Κ. Κουγιανού θα περάσει ένα δύσκολο βράδυ και τελικά στις καθυστερήσεις θα επικρατήσει με σκορ 3-2, αντίθετα με τους γηπεδούχους που σήμερα κατέθεσαν ψυχή στον αγωνιστικό χώρο, η ήττα αυτή θα είναι την 3η σερί στη φετινή διοργάνωση!